Yayın politikası

Odak ve kapsam

Ibni Sina Medical journal; 4 issues (January, April, July and October) per year are published including electronic and print format. The aim of the journal is to publish periodically new and original clinical-scientific  researchs from basic and clinical medical sciences that will be accepted by the international scholars. Invited review articles on current subjects, the editorial short articles and interesting case reports are also published..

 

Bölüm politikaları

Articles

Seçilmemiş Açık gönderiler Seçilmiş Dizinlenmiş Seçilmiş Hakem değerlendirmesinden geçmiş
 

Değerlendirme süreci

Dergiye gönderilen tüm yazılar yaklaşık iki ay içerisinde iki adet hakem değerlendirilmelerinden geçirildikten sonra, kabul edilenler 3 ay içerisinde yayınlanmaktadır.

 

Açık erişim politikası

Bu dergi açık erişim sağlama politikasını benimsemiştir. Açık erişim bilginin global değişimini artırarak insanlık için yararlı sonuçlar doğurmaktadır.

 

Arşivleme

Bu dergi, katılan kütüphanelerin koruma ve restorasyon amaçlı dağıtık kalıcı arşivler oluşturmasına izin vermek için LOCKSS sistemi kullanmaktadır. LOCKSS sistemi konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz.

 

Hakkında

İbni Sina Journal of Medical Sciences , 2013 yılında hakemli olarak yılda 4 sayı yayınlayan bir dergidir. Dergiye gönderilen tüm yazılar bir ay içerisinde hakem değerlendirilmelerinden geçirildikten sonra kabul edilenler 3–6 ay içerisinde yayınlanmaktadır. İbni Sina Journal of Medical Sciences’ın amacı, tıbbi bilimlerin tüm alanlarındaki yazılara yer vermektir. Yazarlar ve okuyucular arasındaki bilimsel iletişim yazılarını yayınlamak veya yayınlamamak editörün yetkisindedir. Editör ve Yayın Yürütme Kurulu burada belirtilen kuralları tam olarak karşılamayan bir yazıyı doğrudan reddetme, uygun değişiklikleri kendisi yapma veya bu değişiklikleri yapmak üzere yazara geri gönderme yetkisine sahiptir. İbni Sina Journal of Medical Sciences’ın bir başka amacı da ulusal ve uluslararası tüm tıbbi kurum ve kişilere ulaşmaktır. ISSN: 2149-2220